30. aprillil Jørgen Denckeri loeng

Taani merearheoloog Jørgen Dencker peab teisipäeval, 30. aprillil algusega kell 16.15 Tartus Jakobi 2-213 avaliku loengu teemal

Submerged Stone Age Sites”

Loeng tutvustab Taani rannikuvetest leitud kiviaegsete muististe uurimistulemusi. Pärast viimase jääaja lõppu hakkas veetase Euroopas tõusma ja paljud omaaegsed maismaa-alad jäid vee alla. Taani rannikuvetest on leitud hinnanguliselt 20 000 kiviaegset muistist, nii asulakohti kui ka matusepaiku, mis asusid omaaegsetel küttimiseks ja kalastamiseks sobivatel rannikualadel. Vee ja setete alla jäänud muistised on heades säilimistingimustes, mille tõttu on arheoloogiliste väljakaevamiste käigus leitud ka palju orgaanilist materjali, mis harva on säilinud maismaal.

 

Jørgen Dencker töötab merearheoloogina Viikingilaeva Muuseumis Roskildes. Tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on kiviaegsed uppunud asulakohad, mille otsimise ja väljakaevamisega on ta tegelenud viimased 36 aastat. Alates 1990. aastatest on ta olnud seotud ka merendusarheoloogia valdkonna arendamisega laiemalt ja avamere tuuleparkide arendustöödega.

 

Fotol on näha vee all säilinud kultuurkiht, mis sisaldab 7000 aasta vanuseid luid ja puidutükke. (Fotod: Vikingeskibs museet)

Kõik huvilised on oodatud!

Kontakt:
Maili Roio maili.roio@muinas.ee
Marge Konsa marge.konsa@ut.ee
.

 

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.