ASUKOHT  


Auto, buss, rong, ratas, jalg - kõigega, mis liigub on osava tegutsemise korral võimalik kohale jõuda, sh isegi paadiga.

Tallinnast tuleb liikuda u 60 km lõuna poole, läbida Rapla ja võttes suuna Türile, ongi 6 km pärast Keava. Kui kogemata Kehtnasse jõuad, oled 3 km mööda põrutanud. Võta Caffe Olee's tass kohvi ja keera ots ümber. Eestis nii haruldast rongieksootikat on võimalik nautida alates Pärnust, Viljandist või Tallinnast ja loomulikult kõikidest nendest kümnetest teivasjaamadest, kus rong mitte ei unusta peatumast. Bussimarsuudid nii entusiastlikult Keavasse ei suhtu. Kaks korda päevas on võimalik Tallinnast Kehtnasse jõuda ja tähelepanelikult aknast välja vaadates ka õiges kohas maha hüpata. Ühendus Raplaga on tihedam. Raplast edasi on vaja leida linnaliin, mis Keava Rapla äärelinnaks ühendab. Ratta või oma enda jalaga tulijatele võib soovitada hoopis Juuru poolt tulekut, kaunid maastikud ja huvitavad elamused garanteeritud. Lõuna suunaga, kui välja arvata automobiili võimalused ja rongiliiklus alates Viljandist, on kehvad lood. Tartust Kehtnasse saab bussiga vaid õhtuti, teistel aegadel tuleb pärast Paidesse või Türisse maandumist ilmutada loovust ja omaalgatust. Türist Keavasse on u 50 km.

19. sajandil raudtee lähedusse tekkinud Keava alevik on muidugi ka omamoodi huvitav, kuid linnamäge sealt ei leia. Olles Keavas, on tung itta rangelt soovitatav, kui tahad jõuda Linnaaluste külla, kus paiknevad nii Keava linnamäed, asulad kui ka nende väljakaevajad.