Ilmus arheoloogiaajakirja Tutulus 2018. aasta number

Trükist tuli Eesti arheoloogia aastakirja Tutulus 2018. aasta number.

Eesti arheoloogia 2018. aasta tegemisi kajastava väljaande kaanelugu räägib Tartu Ülikooli kunstimuuseumis leiduvate Egiptuse muumiate uurimisest. Numbri mahukaim valdkond käsitleb arheoloogilise DNA uurimist: juttu tuleb eestlaste, aga ka sküütide ja ungarlaste päritolust. Aasta leid on Tallinnas Kalamajas avastatud hiliskeskaegse Tallinna prügimägi.

Tutulust, mis on ilmunud alates 2012. aastast, annab välja Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi arheoloogia osakond.

Uut numbrit saab alates 16. jaanuarist Lehepunkti müügipunktidest (Selveri, Rimi, Konsumi, Maksimarketi, Comarketi, Maxima, Circle K ja R-kioski ajakirjaletid), samuti Jakobi 2 valvelauast.

Rubriigid: Uudised | Kommenteeri

Kristiina Johanson kaitses doktoritöö

11. detsembril 2018 kaitses Kristiina Johanson doktoritöö “Missing interpretations. Natural and residual finds in Estonian archaeological collections” (Puuduvad tõlgendused. Looduslikud ja jäänukleiuna interpreteeritud esemed Eesti arheoloogiakogudes).

Doktoritöö juhendajad olid professor PhD Aivar Kriiska ja PhD Tõnno Jonuks (Eesti Kirjandusmuuseum), oponent oli Sonja Hukantaival (School of History, Culture and Art Studies, University of Turku). Peale edukat kaitsmist omistati Kristiina Johansonile filosoofiadoktori kraad arheoloogia erialal.

Kristiina doktoritööga saab tutvuda järgneval aadressil: http://dspace.ut.ee/handle/10062/62602

Palju õnne, Kristiina!

Rubriigid: Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

Marge Konsa – 2018. aasta programmijuht humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas

Tartu Ülikool valis 2018. aasta õppejõude ja samuti tunnustati iga valdkonna parimaid programmijuhte.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas pälvis parima programmijuhi tiitli Marge Konsa, kes on ajaloo bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppekavade programmijuht. Auhind anti Margele üle tänuüritusel rahvusülikooli aastapäeva ballil 1. detsembril Vanemuise kontserdimajas.

Palju õnne, Marge!

LAG 23

Tartu arheoloogia kevadpäevad

31. mail ja 1. juunil 2018 toimuvad Tartus, Jakobi 2-213 arheoloogia kevadpäevad.

Arheoloogiapäevade kavaga tutvu siin: arheoloogia kevadpäevad 2018

Kõik huvilised on oodatud kuulama!